Akcesoria przydatne w czasie wędrówek

Wybierasz się na szlak? A może spacerujesz po lesie lub zamierzasz wyjechać w góry? W każdej z tych sytuacji warto przemyśleć kwestię sprzętową. Nieważne, jaki rodzaj aktywności terenowych preferujesz, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, które nie tylko ułatwią Ci zabawę, ale sprawią, że realizacja zamierzeń będzie w ogóle możliwa. Pierwszą linią obrony przeciw niekorzystnym warunkom jest odpowiednia odzież. Ubranie jednak to nie wszystko. Będąc w lesie, czy w górach, zwłaszcza jeśli dochodzi kwestia noclegu, musisz pamiętać, że akcesoria powinny zaspokajać potrzeby, dotyczące kilku kategorii.

O czym mowa?

Pierwsza to coś do spania. Namiot lub płachta biwakowa będzie Twoim schronieniem. Potrzebujesz jeszcze czegoś, na czym śpisz. Na glebę wybierzesz materac dmuchany, matę samopompującą lub karimatę. Bardzo popularne ostatnio stały się noclegi w hamaku. Jeśli chodzi o spanie, ważny jest jeszcze śpiwór o adekwatnej d spodziewanych warunków, temperaturze komfortu. Wyposażenie taktyczne i militaria dostępne w sklepach to również sporo śpiworów wojskowych, które cechują się doskonałymi parametrami.

Kolejny segment to gotowanie. Do przygotowania posiłku posłuży nóż. Będzie on narzędziem wszechstronnym, za jego pomocą przygotujesz też drewno na opał. Jak gotowanie to również naczynia. A jeśli naczynia to też kuchenka. No, chyba że gotujesz tylko na ognisku.

Ważnym elementem jest również latarka. Najlepiej czołówka. Wtedy masz wolne ręce. Jeśli chodzi o wyjścia dalej, niż w pobliżu domu, koniecznie zabierz kompas (o ile potrafisz go używać).

Gdzie to przechowywać?

Do przechowywania sprzętu, podstawowym elementem jest plecak. Są plecaki turystyczne, taktyczne, rowerowe, narciarski, biegowe itp. Drobniejsze akcesoria, nosimy jednak zazwyczaj przy sobie. Dlatego właśnie dobrym pomysłem będzie rozważenie kupna kamizelki taktycznej. Szereg przydatnych rozwiązań, takich jak elementy montażowe, kieszenie, paski sprawi, że wszystko będziesz mieć pod ręką. A to klucz to wygody i bezpieczeństwa podczas wyjścia w teren.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...