Aby przeżyć, aby wykonać zadanie!

Życie to nie jest bajka, mówią ci, co  poznali je od podszewki. Generalnie, nie jest ono wcale takie złe, choć  bywają  ciągi zdarzeń, na które warto, aby człowiek był przygotowany. Zwłaszcza teraz, kiedy na wschodzie, tuż za naszymi granicami trwa wojna. W takiej sytuacji wyposażenie taktyczne i militaria, jakie możemy zdobyć, mogą stać się nieodzowne.

Niekoniecznie broń, niekoniecznie amunicja

Wyposażenie taktyczne i militaria ze specshop.pl to nie tylko to, co strzela i to, co ładuje się aby mogło wystrzelić! To przede wszystkim rzeczy, jakie pozwolą przeżyć, albo choćby to przeżycie ułatwić. Można je podzielić na trzy grupy:

  • ubiór
  • wyposażenie
  • broń.

O ile ostatnia grupa trudna jest do zagospodarowania z uwagi na prawne trudności w jej użyciu. To broń, to nie tylko ta nowoczesna – palna, ale także czarnoprochowa, jaką można zdobyć bez zezwoleń, to łuk (niestety na kuszę trzeba mieć zezwolenie!). Za broń może służyć także nóż, maczeta, różnego rodzaju czekany i nadziaki. Warto więc rozważyć owe narzędzia jako elementy uzbrojenia.

Coś o ubiorze

Ciepłe i dobrze skomponowane ubranie, wygodne i trwałe buty oraz właściwe, kolorystyczne ich skomponowanie, to kolejne elementy, które mogą nie tylko ułatwić przeżycie, ale najzwyczajniej pomóc w wykonaniu konkretnego zadania. Warto dobrze je dobrać tak pod kątem celu jakiemu mają służyć, jaki i wygody, oraz właściwego skomponowanie (na przykład, ważne aby miały wiele kieszeń).

Wyposażenie – rzecz nie do przecenienia

To, co ma się w plecaku, kieszeniach i na przyczepach, może zdecydować o tym jak bytować się będzie w terenie, a ekstremalnie – o życiu albo śmierci. To, że wie się o swoim położeniu (kompasy, telefony, telefony satelitarne), oraz to, że można się z kimś połączyć (radiostacje, krótkofalówki, telefony), odgrywa niebagatelną rolę w  przeżyciu. Również możliwość bytowania w terenie ( namioty, pałatki, śpiwory) oraz pożywienie (racje żywnościowe i porcje energetyczne) są istotnymi elementami wyposażenia. Wszystko to napędzać musi jakaś energia, a więc na koniec, ważnym jest aby posiadać zapałki, baterie ( między innymi do latarki), powerbanki  oraz paliwo (na przykład krążki do kocherów). I na koniec! Apteczka, możliwie jak najlepiej wyposażona będąca ostatecznym atrybutem po jaki się sięgnie!

Wszystko to, co zostało powyżej wymienione, to nic innego jak wyposażenie taktyczne i militaria, to rzeczy jakie mogą być niezbędne w coraz bardziej skomplikowanym świecie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...